AGRO-ŻEL, Terra-vit & AGRO-ŻEL- magazyn wody

AGRO-ŻELe to - ekologiczne, bezpieczne dla środowiska środki poprawiajace właściwości gleby do tworzenia różnego rodzaju podłoży, do uprawy większości roślin; w tym roślin doniczkowych, rabatowych, cebulowych i bulwiastych, krzewów i drzew oraz trawników. Ułatwiaja one równomierne kiełkowanie nasion. Sa to komponenty nie zanieczyszczajace roślin, gleb i wód gruntowych, przydatne szczególnie na glebach piaszczystych oraz miejscach mocno nasłonecznionych gdzie występuje konieczność intensywnego podlewania, w wyniku czego następuje gwałtowne wypłukiwanie zawartych w niej składników pokarmowych a więc jej wyjałowienie (np. na cmentarzach, w skrzynkach balkonowych, donicach tarasowych lub przy przewożeniu na większe odległości i konieczność krótkotrwałego przechowania). W rezultacie opisanych zjawisk znacznie wzrasta koszt utrzymania upraw oraz ryzyko zwiększonej umieralności roślin. Zawarty w nich wysokochłonny absorbent stanowiacy żel polimerowy oraz pozostałe składniki zwiększaja urodzajność gleby poprzez:

* aktywizację organizmów glebowych.
* zapewnienie stałej wilgotności podłoża.
* poprawę struktury i właściwości wodno-powietrznych podłoża.
* zabezpieczenie roślinom niezbędnych składników pokarmowych.
* ochronę roślin przed niekorzystnymi warunkami (przesuszeniem, przelaniem).
* zmniejszanie podatności gleby na erozję wodna i powietrzna oraz straty erozyjne gleby.

Oferujemy:

Terra-vit & AGRO-ŻEL - magazyn wody, który można zastosować jako komponent do dowolnego podłoża, np. typu AGROPLANTA lub TORFU OGRODNICZEGO pH3,5-4,5, dzięki czemu uzyska się substrat zapewniajacy roślinom stała wilgotność.

Instrukcja stosowania
Pozwolenie MRiRW
Terra-vit & AGRO-ŻEL-LUX - życiodajny magazyn wody dodatkowo wzbogacony jest większa ilościa perlitu oraz wieloskładnikowym nawozem otoczkowanym o spowolnionym działaniu typu COTE 6M, który uwalnia składniki pokarmowe do uzyskanego substratu w ciagu 5-6 miesięcy.
AGRO-ŻEL - sypki to 99,7% kwas poliakrylowy - sól potasowa, usieciowany. Jest to czysty superabsorbent o naturalnym pH, wykazujacy szczególnie duża zdolność wchłaniania wody (1kg AGRO-ŻELu jest w stanie zaabsorbować do 250 litrów wody zdemineralizowanej). Pozwala zaoszczędzić 25% do 50% wody w zależności od warunków. W zależności od praktyk uprawowych zachowuje przez około 5 lat zdolność do rozszerzania się i kurczenia, a więc jest bardzo skutecznym narzędziem w zarzadzaniu woda przez wiele lat. 95% wchłoniętej przez polimer wody jest dostępne dla roślin. AGRO-ŻEL - sypki podobnie jak inne AGRO-ŻELe może być stosowany w formie suchej, jako domieszka do dowolnego rodzaju podłoża lub w postaci zawiesiny.
Oferowane produkty wytwarzane są z ekologicznie czystych surowców i spełniają normy dopuszczalnej zawartości zanieczyszczeń, zaś wdrożony system weryfikacji wag i objętości gwarantuje Państwu zgodność ilości towaru z ilością deklarowaną na opakowaniu.

Zarówno opakowania zbiorcze jak i palety posiadają etykiety określające nazwę wyrobów, ich objętość lub wagę, oraz ilość spakowanych sztuk. Na życzenie zamawiającego przygotowujemy również palety "wieloasortymentowe".

Towary oferowane luzem należy zamawiać z trzytygodniowym wyprzedzeniem.
Wszelkie prawa zastrzeżone - witryna internetowa www.atlas-planta.pl jest własnością PPHU ATLAS-PLANTA. Powielanie oraz redystrybucja jakichkolwiek elementów naszej strony internetowej jest surowo wzbronione.